środa, 15 czerwca 2016

138. Twórcze Inspiracje 2-3/2016 - recenzja

Jest mi niezmiernie miło, ponieważ zostałam wybrana przez Redakcję Twórczych Inspiracji jako jedna z osób, które mają możliwość wyrażenia swojej opinii o tym czasopiśmie.
Szczerze mówiąc Twórcze Inspiracje kupuje regularnie, bo zawsze znajduje w nich coś co mnie interesuje, bo jak już niektórzy z Was zauważyli próbuję różnych technik :)

W tym numerze znalazłam kilka projektów, które mnie bardzo zainteresowały i mam ochotę spróbować je wykonać :) Mam wrażenie jakby numer był specjalnie dla mnie. Marzy mi się rękodzielnicza torba - ten numer jet ich pełny od szytych do robionych na szydelku, maskota na szydełku - jest w numerze...
Pierwszy artykuł to bardzo ciekawy projekt biżuterii - naszyjnika, który został uszyty ręcznie. Czasopismo zawiera instrukcję, jak krok po kroku każda z nas może taki stworzyć. Ja już myślę o takim naszyjniku w kolorystyce niebiesko-brązowej. Kurs dla osób, które umieją przyszyć choćby guzik, ponieważ cały czas szyjemy prostymi ściegami.
Projekt na torbę na laptopa mnie zauroczył i zapragnęłam taką uszyć. Jest elegancka i bardzo kolorowa w przeciwieństwie do mojej czarnej kupionej w sklepie. 
Torby wykonane i pokazane przez Hannę Kucharską są nie tylko piękne, ale i praktyczne. 
Pozytywnie zaskoczyła mnie torba z sową, która została wykonana haftem wstążeczkowym. W TI znajdziecie kurs haftu oraz schemat sowy. Projektantka Anna Baranowicz pokazuje również, jak uszyć taką torbę. 
Twórcze Inspiracje zapraszają na konkurs na torbę, torebkę, plecak lub etui na telefon. Jeśli wykonałyście jakiś ciekawy projekt, którym chcecie się pochwalić to konkurs dla Was :)
Zakochałam się natomiast w niebieskiej letniej szydełkowej torbie w stylu marynarskiego worka. Projektantka Ewa Józefowicz pokazuje w artykule, jak taki worek wykonać :)
Na razie spróbuję zrobić etui na telefon. 
Zobaczcie na zdjęciu poniżej jakie cudowne rzeczy powstały w technice szydełkowania gobelinowego.
Jeżeli chciałybyście spróbować patchworku to ten artykuł jest dla Was. Ewa Wilczak pokazuje w jaki sposób uszyć pled i poduszkę. Bardzo ciekawy projekt poduszki.
Technika quillingu nie jest mi obca i potrafię co nieco zrobić. Dzięki artykułowi poniżej dowiedziałam się, jak zrobić kwiatka 3D i od tej pory moje quillingowe kartki będą ciekawsze. Zapraszam do lektury osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z quillingiem, autorka pokazuje jak wykonać wszystkie elementy znajdujące się na kartce.
Amigurumi... jestem nimi zainteresowana od dłuższego czasu, a teraz mam instrukcję, jak wykonać sowę, pingwina i nietoperza. Mogę teraz zrobić każde zwierzątko jakie mi się zamarzy :) Kto się przyłączy?

Największym zaskoczeniem dla mnie w tym numerze jest biżuteria wykonana przez Agnieszkę Łubian. W pierwszym momencie pomyślałam, że to koraliki, ale szybko okazało się, że jednak nie. Zobaczcie poniżej jaką cudowną biżuterię można wyczarować przy użyciu igły i nitki. Prawda, że piękna? I jeszcze do tego teraz możecie ją zrobić, bo Agnieszka podzieliła się z nami swoją wiedzą.
Zaciekawił mnie beading zwłaszcza małe formy i ciekawe kształty. W IT znajdziemy projekty różnych wzorów i przepis na ich wykonanie.
Zaproszenie na konkurs dla wszystkich hafciarzy i malarzy do udziału w II edycji konkursu plastycznego "Pędzlem i nitką malowane.Pokaż co potrafisz".
W czasopiśmie prezentowane są inspirujące blogi. Tym razem dwa z nich odwiedzam, a na trzeci z pewnością pozaglądam. Dziewczyny gratuluje publikacji. Szczególnie Ani, która co miesiąc motywuje i inspiruje nas do działania. 
Beading to nie moja bajka, ale myślę, że osoby, które pasjonują się tą techniką znajdą w Twórczych Inspiracjach interesujące wzory autorstwa Marioli Grzybek.
Twórcze Inspiracje nie zapomniały też o hafciarkach i dla nich jest wzór ślicznej metryczki z sówką. Wzór bardzo prosty, doskonały dla osób uczących się haftu. Kolory mulin dobrane dla chłopczyka i dziewczynki.
Pierwszy raz w TI pojawił się artykuł o naturalnych kosmetykach. Myślę, że nawet nam pasjonatkom rękodzieła wszelkiego potrzeba czasem coś dla ciała. Artykuł bardzo ciekawy i powinien zainteresować osoby, które mają problemy ze skórą, a nie mogą używać dostępnych na rynku kosmetyków. Warto przeczytać i wiedzieć, jakie mamy alternatywy.
Na koniec bardzo dziękuję redakcji Twórczych Inspiracji za dedykację na moim egzemplarzu oraz za niespodziankę.
Dziękuję tym co dotrwali do końca.
Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was, a raczej zachęciłam do sięgnięcia po Twórcze Inspiracje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz