poniedziałek, 19 września 2022

339. Torba z kwitami polnymi od Coricamo

Tym razem chciałam Wam pokazać zestaw z kwiatami od Coricamo zawierający wzór, kanwę wypruwalną, mulinę na bobinkach i igłę.

Kwiaty wyszyłam na torbie, którą można zamienić w plecak - wkrótce do nabycia również w Coricamo.

Kanwę wypruwalną przymocowałam do torby w ten sam sposób co do koszuli i tak samo jak wcześniej narysowałam sobie pola - post z koszulą.


Wymierzyłam sobie potrzebną ilość kanwy i zrobiłam błąd, który w przypadku osoby już chwilę wyszywającej zdarzyć się nie powinien. W złym miejscu zaznaczyłam sobie, gdzie będzie się zaczynał haft i niewielka część wyszła mi poniżej kanwy wypruwalnej. Jakoś sobie poradziłam, ale już wiem, że trzeba być jeszcze bardziej czujnym...


 

Tak wygląda gotowy haft w krzyżykach, zostały już tylko backstiche do wyszycia.Tym razem kontury zrobiłam przed wypruciem kanwy.
Krzyżyki wyszywałam 2 nitkami muliny, natomiast kontury - 1 nitką.Następnie wyprułam kanwę.
Przed wypruciem kanwy wypruwalnej należy całość spryskać wodą lub namoczyć w wodzie i powoli wyciągać nitki niemal pojedyńczo, aby nie uszkodzić haftu, tym bardziej konturów. Nitki wyciągamy jedna za drugą, najlepiej po kolei i nie należy próbować na siłę wyciągać wyrywkowo, gdzieś ze środka.

Wyprany haft na torbie.
Gotowy haft należy od spodu zabezpieczyć flizeliną, aby nie zahaczać o niego podczas wkładania i wyjmowania rzeczy z torby.

 To sem ja :) Trochę przytyta...Torba jest bardzo pojemna i solidnie wykonana.
W środku ma kieszonkę na zamek.
Materiał jest gruby, dobry gatunkowo. Jedyny mankament to, że łatwo się mnie i trudno prasuje, ale mnie osobiście to nie przeszkadza. Osoby lubiące perfekcjonizm powinny wziąć to pod uwagę.  
Wyszywanie na gotowej, zszytej torbie może być męczące ze względu na trochę utrudniony dostęp i konieczność trzymania w ręku, jednak efekt końcowy wynagradza wszelkie niedogodności podczas wyszywania. 
 
Spokojnego i pięknego dnia!
Ula


7 komentarzy:

 1. powiem tak: nigdy nie wyszywałam jeszcze na wypruwalnej kanwie ale Twój haft niezwykle mi się podoba, Co prawda za takimi torbami nie przepadam, ale sam hafcik jest niezwykle efektowny, zarówno sam wzór jak i jego wykonanie, brawo Ula.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ekstra torbo-plecak :). Też lubię motywy wyszywane na torbach :). Pięknie wyszło Ula :). Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładny wzór haftu, wyszedł Ci świetnie mimo małych przygód w trakcie wyszywania :) Bardziej mi się podoba torba jako plecak, bo nie wydaje się taka ogromna.
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam hafty na rzeczach użytkowych :) Śliczny haft który przepięknie prezentuje się na torbie - plecaku. Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny haft , a torba prezentuje się wspaniale.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny wzorek, taki moj wiejski klimacik, podoba mi się, ciekawa jestem reż tej kanwy... może kiedyś wyprobuje 😀😃🙂

  OdpowiedzUsuń