czwartek, 31 października 2019

278. Needleroll Halloween Bat - 1

Zapraszam na moje podstępy w salu organizowanym przez Olgę HDstitch  projekt - Needleroll Halloween Bat.

I etap
Niestety wyszywam po nocach w pośpiechu, więc pojawia się trochę błędów i prucia... Znak Batmana nie dokońca jest symetryczny... Bardzo długo szukałam, w którym miejscu popełniłam błąd i kiedy go w końcu znalazałam okazało się, że musiałabym wypruć 80% koralików, a czas na wyszycie kolejnych parti wzoru u Olgi jest bardzo krótki, więc zostawiłam z błędem. Trudno... Pośpiech w niczym nie pomaga, a w hafcie zwłaszcza.


Koraliki czarne Rokajl Preciosa 10/0 - 2,3 mm
Tkanina firmy Zweigart Hardanger 22ct kolor ecru

II etap
Tutaj też nie obyło się bez prucia, a wczoraj wpadłam w panikę i myślałam, że już nie zdążę. Na szczęście Terenia powiedziała o mailu od Olgi... uff, udało się. Zrobiło się bardzo kolorowo :)

Kolory dobieram sama, wyszywam dwoma nitkami muliny DMC.


Przy salach z Olgą fajne jest to, że każda uczestniczka sama dobiera kolory nici, więc tak naprawdę wyszywamy jeden wzór, a powstają zupełnie różne projekty.

Wyjaśniająco - Nie obchodzę halloween jako takiego, a ten wzór dla mnie poza nazwą nie ma z nim nic wspólnego. Jest co prawda nietoperz, ale kojarzy mi sie bardziej z Batmanem niż z halloween. Hafty związane z halloween nie muszą być straszne, często są kolorowe i bardzo przyjemne. Nie trzeba obchodzić halloween, żeby coś takiego wyszyć.

Pozdrawiam mroźnie i słonecznie


5 komentarzy:

 1. Batman jest super , kolorowy również :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieustanne podziwiam ten haft u Ciebie. Koraliki jeszcze bym może ogarnęła ale cała reszta jest dla mnie nie do ogarnięcia. Efekt będzie na pewno cudny.
  Powodzenia w dalszych częściach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny gacek! broszkę by można zrobić! Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie bardzo wesoły i kolorowy ten cukieras !Fajne ściegi needlepoint tu widzę.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń